Zdravi zubi su veliko bogatstvo, samo što toga postajemo svesni onda kada dođe do problema sa istima. Trudimo se da održavamo njihovo zdravlje, a decu od najranijih dana učimo zdravim navikama. Ipak, oni se vremenom kvare, a za to je često i genetika presudna.
Pored zdravlja sve važniji postaje i izgled samih zuba, a sa lepim osmehom celo lice će zasijati.
Kako doći do tog sjajnog osmeha? Ukoliko vas genetika nije posebno nagradila pravilnim i zdravim zubima, mučite sa popravkama, vađenjem ili protezama, rešenje su zubni implanti.
Šta su zubni implanti?
Najčešće se izrađuju od titanijuma, a po obliku liče na koren zuba. Kod ugradnje implantata ne oštećuju se ostali zdravi zubi kao što se dešava u slučaju postavljanja mostova. Ugradnja implanta na prazno mesto vrši se bez brušenja zuba ispred i iza praznog mesta.
Implanti se kao šrafovi ugrađuju u viličnu kost i vremenom srastaju sa njom. Tako povezani sa kostima u vilici i tako fiksirani postaju trajno rešenje, jer se takav zub neće rasklimati. Zahvaljujući implantima čuva se i kost i njena funkcija.
Implanti izgledaju i ponašaju se baš kao i prirodni, zdravi zubi. Ni vizuelno neće se primetiti razlika, sa samopouzdanjem ćete pokazivati blistav osmeh.
Zašto su zubni implanti popularni?
Nedostatak zuba u vilici veliki je zdravstveni i estetski problem. Čak i kada je u pitanju samo jedan zub koji se ni ne vidi prilikom otvaranja usta, nećemo se osećati dobro kada pričamo, žvaćemo hranu, peremo zube. Kada je reč o više zuba, problemi su i veći.
Jedino trajno rešenje za nedostatak zuba jeste implant.
Ugradnja implanata – važne preporuke
Implant služi kao koren zuba, ugrađuje se hirurški, a zatim sledi deo koji rešava protetika, a to su krunice novih zuba, mostovi ili proteza koje nose implanti.
Pre i posle ugradnje važna je pravilna i redovna oralna higijena. Važno je sprečiti zapaljenje desni u predelu implanta. Pregled i snimanje zuba takođe su neophodni pre ugradnje. Intervencija se vrši uz lokalnu anesteziju i pacijent ne oseća bol. Intervencija ne traje dugo, u proseku oko 30 minuta.
Kad je u pitanju oporavak posle ugradnje implanta, preporučuje se mirovanje, a par dana treba izbegavati tvrdu hranu. Takođe bi bilo dobro da preskočite i vruću hranu, kao i napitke. Stomatolog će vam možda prepisati lekove protiv bolova ili antibiotike, a postoperativna terapija ipak zavisi od individualnog stanja svakog pacijenta. U svakom slučaju, slušajte sve savete i instrukcije stomatologa i bićete zadovoljni svojim novim osmehom.
Stomatološka ordinacija Panakeia i implantologija
Možda vam se naziv čini poznat. Ko je ili šta je panakeia? Reč grčkog porekla, složena od pan=sve i akos=lek označava boginju, odnosno lek koji leči sve bolesti. Tako je i ova ordinacija zadužena za sve stomatološke preglede i intervencije, a jedna od oblasti kojom se uspešno bavi je upravo implantologija.
Impantologija stomatološke ordinacije Panakeia pruža najbolja rešenja u svim slučajevima. Koristeći savremene tehnologije u rešavanju problema sa zubima, odnosno nedostatkom istih, ordinacija Panakeia zadovoljiće i najzahtevnije prohteve, upravo u skladu sa samim imenom ordinacije. Iskustva zadovoljnih pacijenata to potvrđuju.
1 comment
Ja ih obozavam i totalni su spas za sve koji genetski ne mogu da imaju zdrave i lepe zube, iako su ulozili trud. Samo je cilj pronaci strucnjaka koji to ume da uradi kvalitetno i tako da ne izgleda vestacki i napadno.